הטיפולים

טיפולים אסתטיים, שיקום, טיפול מונע, טיפול אורתודונטי, רפואת שיניים משמרת, טיפול פריודונטי, טיפול אנדודונטי

טיפולי שיננית

על גביי השיניים מצטבר פלאק [רובד חיידקים] ואבנית [רובד חיידקים שהסתייד].

אבנית זו שמצטברת בעיקר בגבול השיניים והחניכיים גורמת בד"כ לדלקת חניכיים, נפיחות, אדמומיות, דימום ולעיתים גם לריח רע מהפה.

דלקת חניכיים שלא מטופלת גורמת לעיתים לנסיגת חניכיים ולספיגת עצם. תפקידה של השיננית הוא לנקות ולהסיר את האבנית וכן להסיר כתמים שעל גביי כותרת השן, כתמים שנגרמים בד"כ כתוצאה משתיה ומזון עם צבע מאכל, ניקוטין, יין אדום וכדו' וכן להעניק ההדרכה יסודית בשמירה על הגיינה אורליית. מומלץ לבקר אצל השיננית כל מספר חודשים.

הלבנת שיניים

לפני שתעברו תהליך זה, רופא השיניים יבדוק אתכם, בין היתר יעשו הצילומים המתאימים, במקרים שיש מצב של עששת בדרגות חומרה כאלה או אחרות השיניים לא יולבנו.

הלבנת שיניים זהו הליך שניתן לבצע הן בבית על ידי ערכה מתאימה או במרפאת השיניים על ידי הרופא עצמו, הרופא המומחה ייתן לכם הסבר מדויק על אופן הלבנת השן ,במקרים של סתימות פתוחות לא ניתן יהיה להלבין בגלל מי החמצן.

תופעות לוואי קיימות בכול טיפול ובכול הליך רפואי וכזה הוא גם בהליך הלבנת השיניים, לעיתים אחרי הלבנת שיניים יש רגישות לקור או לחום, אם הרגישות לא עוברת או שיש תופעות אחרות כמו סדקים בשן מוטב לחזור לרופא.

שחזורים

החלפת סתימות אמלגם בסתימות לבנות מחומר מרוכב אסתטי

השימוש בסתימות לבנות מחומר מרוכב ידוע ומוכר כבר עשרות שנים. אולם, בשנים האחרונות הפך להיות נפוץ יותר ויותר אשר מהווה תחליף מצוין לסתימות האמלגם.

סתימות לבנות מרוכבות עשויות מחומר אשר:

  • בטוח לשימוש
  • קל לביצוע
  • ניתן לעשות הכנה קטנה יותר של חלל הסתימה (משמע לקדוח בפחות חומר שן).
  • והכי חשוב- משפר את המראה.

החלפת סתימות האמלגם בסתימות מחומר מרוכב מומלצת כל עוד לא נגרם נזק לשיניים.

הסתימות הלבנות המרוכבות עשויות משרף מרוכב המכיל גם סיבי זכוכית בגדלים שונים המוסיפים חוזק לסתימה ומונעים את שחיקת השן בזמן לעיסה ומגע עם השיניים הנגדיות. בנוסף, לעובדה שהחלפת סתימות האמלגם בסתימה לבנה מחומר מרוכב משפרת את השן שנראית אסתטית וטבעית יותר נקייה יותר וכמובן בריאה יותר. אולם- יש לבחון כל מקרה לגופו של גודל השחזור, רמת העששת בפה, וכמו כן, עוד גורמים נוספים.

אסתטיקה דנטלית – ציפויים וכתרים

ציפויי קומפוזיט

ציפויי קומפוזיט: ציפויי קומפוזיט מבוצעים במרפאה בטכניקה חדישה ומהירה תוך הדמיה מוקדמת של שחזור השן.

ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה: מסתיר את כול מחלות השיניים שלנו ובעזרתו אותם האנשים שהתביישו לחייך בפה מלא פתאום יגלו עולם ומלואו.

כיצד מתבצע הליך של ציפויי חרסינה?

בבדיקה ראשונית אצל רופא השיניים תעשנה מספר מדידות והתאמות על מנת שניתן יהיה להלביש את אותו ציפויי חרסינה על השן בצורה המושלמת ביותר, לאחר המדידה הראשונית ילביש רופא השיניים את השן בציפוי זמני ולאחר מכן תתבצע הדבקה של ציפויי החרסינה.

יש מספר אלטרנטיבות על מנת להצליח להחזיר ולשמר את אסתטיקת הפה, כמה סוגים של טכניקות שיעשו עבורכם את ההבדל: חרסינה פלדספארית שהיא ציפוי דק שלדף מתכת, חרסינה שמבוססת על זכוכית יצוקה, חרסינה מחוזקת באפיה של אבקה ומים ועוד.

חשוב מאוד לציין שציפויי חרסינה לפני גיל שמונה עשרה בערך עלול להיות בעייתי משהו אם אותו מתבגר עוד לא השלים את כול חשיפת שיניו, במקרה כזה ציפוי שנעשה מוקדם מידי עלול להיות לא מתאים ויחשוף חלק מהשן המקורית ללא הציפוי, אבל בכול מקרה ניתן כן לבצע ציפויי מוקדם יותר מהגיל המומלץ ובמקרה שנוצרת בעיה ניתן להחליף את אותו הציפוי.

כאשר יש אי התאמה בין השיניים העליונות לשיניים התחתונות לא ניתן יהיה לצפות את השיניים בחרסינה משום שהציפוי עלול להישבר וליפול המקרים כאלה מומלץ קודם כול לטפל בסגירת השיניים.

הטיפול קל, מהיר, ונעשה לרוב ב-2 מפגשים. בעזרת ציפויי חרסינה או בשמם הלועזי ” למינייט” ניתן:

  • לסגור מרווחים בשיניים – יעיל לאנשים המחפשים פתרון יעיל במקום יישור שיניים.
  • הלבנת שיניים – כיוון שהציפויים עשויים מחרסינה ניתן יהיה לבחור את הצבע הרצוי.
  • עיצוב צורת השן – שיניים קטנות במיוחד או צרות יקבלו ציפוי לצורה המורפולוגית הרצויה.
  • שינוי אורך השן – השלמת כותרות שבורות (כאשר אין אפשרות לתקן עם שחזור).
  • העלמת פגמים וכתמים בשיניים – כאשר בשיניים אלו אין אפשרות להלבין.

הציפויים נעשים במעבדת שיניים מורשית אחת מהמעבדות המובילות בתחום בארץ, תוך שימוש בחומרי חרסינה ביו-קומפטבילים כלומר שאינם מזיקים לרקמות האדם, על ידי מדידה מדויקת של הרופא במרפאת השיניים

חשוב לנו שהמומחה שלנו יעשה בשבילכם את העבודה הטובה ביותר על מנת שלא יהיו תקלות ולצמצם עד כמה שניתן את הצורך בתיקונים.

כתרי חרסינה

בניית כתר לשן הוא תהליך שלא מלווה בכאב, המרפאת השיניים של ד”ר אילן אופק יש את כל הידע הנרחב והניסיון ליצור ולבנות וכמובן להרכיב את אותם הכתרים למבנה יפה ואסתטי של השן, במרפאתנו המרווחת והנעימה באווירה של בוטיק יוקרתי אנו נבצע עבורכם את אותם טיפולי השיניים הנדרשים על מנת ליצור עבורכם איכות חיים טובה ונעימה.

שלבים בבניית הכתר

כפי שנאמר כתרים אינם הליך שמלווה בכאב, רופא יבדוק את המטופל, את מצב בריאותו הכללית ואת מצב השן באופן ספציפי, לאחר הבדיקה תינתן הדיאגנוזה המתאימה אם אכן זקוק אותו המטופל לכתר.

בדרך כלל הליך כזה מצריך הרדמה מקומית, ישנם מקרים בהם אין צורך בהרדמה ,זה במצב בו אין לאותה שן חיים ואין רגש באותו המקום, לאחר מכן על ידי השחזה מצמצמים את עובי השן ומלבישים כתר זמני עד שיהיה מוכן הכתר הקבוע, מבחינה אסתטית ההליך הזה הוא חשוב אך לא רק, בהרכבת כתרים זמניים אנו למעשה לומדים על התגובה והרגישות של החניכיים.

אחרי לקיחת המידות המדויקות של השן בעזרת תבנית מיוחדת אנו מתאימים את כול המרכיבים של השן שזה כולל צבע וצורה, לאחר מכן מתקבל מהמעבדה אותו הכתר, לאחר ניקויי המקום ויבושו מולבש הכתר. סיום התהליך של הרכבת הכתר הוא רק לאחר שאנו מקבלים את הפידבקים החיוביים מהמטופל.

טיפולי שורש

שלבי טיפול השורש שלכם

טכניקת טיפולי שורש היא כיום מאוד אפקטיבית במלחמה שלנו בעששת ובדלקות, פעם כאשר נתקלו בבעיות עששת או בדלקות חריפות היו פותרים את הבעיה על ידי עקירה של אותה שן בעייתית, כיום טיפולי שורש מאפשרים טיפול יסודי ומעמיק בשן, הטכניקות החדשות, הכלים המשוכללים, והתרופות החדשות יחסית מאפשרים כניסה עד לעומקי השן וטיפול אינטנסיבי המחלה.

עששת שמתגלה בשן גורמת לחיידקים ולפגיעה במוך השן, אותו חלק חשוב כולל בתוכו את עצביי השן וכלי הדם שזורמים לשן, לאחר בדיקת רופא שיניים הוא יפנה אותנו לצילום רנטגן שבו יוכל רופא השיניים לזהות את הבעיה ויחליט באיזה אופן יטפל בו. גם אחרי שנמצאה עששת בשן לא תמיד יהיה הצורך בטיפול שורש, טיפולי שורש הם באים בחשבון לפי עומק אותה עששת בשן, רק לאחר מכן ואחרי שבחן לעומק את הדברים יחליט רופא השיניים אם יש צורך בטיפול שורש.

שלבי הטיפול:

שלב ראשון פותחים את השן מפלסים דרך אל אותה עששת ומנקים אותה בצורה יסודית,אחרי השלב הזה מגיעים אל מוך השן, חשוב מאוד לנקות ולעצב את אותן תעלות שמובילות אל השורש של השן, בעזרת אותם כלים עדינים ומיוחדים והותאמו בדיוק לסוג כזה של טיפול ,רופא השיניים ינקה ויחטא את המקום ויחדיר פנימה תרופות מתאימות.

שלב הבא הוא בסתימה של המקום ומילויו בחומר שתפקידו הוא למנוע כניסת חיידקים ומזיקים אל תוך שורש השן, אחרי שהכל סגור ניתן להלביש כתר ולסיים את הטיפול, אנחנו נדאג שטיפולי שורש שמבוצעים במרפאה של ד”ר אילן אופק יעשו על ידי מיטב הרופאים שלנו שהוכשרו והתמחו בסוג כזה של טיפולי שורש.

חשוב לנו לתת לכל המטופלים שלנו הסבר מלא ומפורט לפני הטיפול על אופיו והמרכיבים שלו, אנו נדאג לכול הצרכים הנדרשים בטיפול שורש ,בגלל החשש שהוא מעלה בקרב המטופלים ,בין אם זה טיפול בחרדות או כול צורך אחר.

ניתוחי חניכיים

הבעיות הקיימות וכיצד לטפל בהן

ישנם מספר סוגים של בעיות בחניכיים שמצריכות ניתוח חניכיים, אחד המקרים הוא זיהום בקטריאלי שגורם לדלקת בחניכיים, הסימנים לדלקת חניכיים מלווה באודם באזור החניכיים, דימום קל ובצקיות, זיהום מסוג זה במידה והוא לא מטופל כמו שצריך עלול לגרום לדלקת חמורה עוד יותר ומשם לסכנת נשירת שיניים, ניתן כמובן לפתור בעיה זו בניתוח חניכיים, חשוב לציין שתופעה זו נפוצה מאוד.

תופעה שנייה המוכרת לרוב היא בעיית נסיגת החניכיים ,אותה תופעה שעלולה להיגרם מצחצוח לא נכון, צחצוח כזה הוא חושף את החלק התחתון של השן שגורם לרגישות יתר לחום ולקור וכמובן שנסיגת חניכיים לא נראית טוב כלפי חוץ, בעיה נוספת שראוי להתייחס אליה היא בעיית הצטברות החיידקים באזור החניכיים שעלולים לגרות לקרעים בין החניכיים לאזור שורש השן כמובן תופעה זו מצריכה התערבות כירורגית וביצוע ניתוח חניכיים לפתרון הבעיה.

תופעות כאלה ואחרות מטופלות אצלנו לרוב, יש לנו צוות שמתמחה בניתוח חניכיים, מרפאת השיניים של ד”ר אילן אופק היא המקצועית ביותר בתחום.

עם הגעתכם אל המרפאה שלנו תקבלו הסבר מדויק ומקצועי ביותר לגבי אופן ביצוע ניתוח חניכיים ואופן הטיפול המומלץ לאחר מכן, חשוב לנו שכול אחד מהמטופלים של מרפאת ד”ר אילן אופק יחושו שהם בידיים טובות.

לכול מי שחושש או סובל מחרדות כאלה או אחרות כתוצאה מטיפול כזה או אחר שקיבל בעבר יגלה שמיטב המומחים שלנו יעניקו לכם את מידת הרוגע והשלווה הנדרשת על מנת שתקבלו את אותה תחושת הביטחון, במרפאתנו אווירה נוחה ונינוחה לרווחת המטופלים.

שתלים דנטליים

שתל דנטלי הינו בורג, מעיין שורש של שן מלאכותית. השתלים הדנטליים באים בעיקר בשתי צורות: קוניים או צילנדריים. כול סוגי השתלים הם מחורצים בעיקר בחריצים אלכסוניים, סיבוביים אשר מאפשרים לעצם לצמוח לתוך חריצים אלו ולהתמזג איתם וכך הופך השתל לחלק בלתי נפרד מהעצם. החיבור של השתל והעצם הוא חיבור קשיח. השתלים הדנטליים בין אם הם מטיטניום או זירקוניה נקלטים היטב בעצם, מחקרים מראים הצלחה של למעלה מ95% עקב העובדה שהשתלים עשויים מחומר שהגוף אינו מזהה כגוף זר. חומרים אלו אינם גורמים בדר"כ לתופעות אלרגיות או פגיעה במערכת החיסון.

מרפאת שיניים ד"ר אילן אופק – מרפאה עם מגוון של מומחים.

 

צוות שיעשה את כל שנדרש בכדי שתרגישו טוב יותר ואסתטיים יותר.