ד"ר אילן אופק

טיפולי שורש

טיפולי שורש

אם יש ביקור אצל רופא שיניים שגורם להרבה חשש זהו ביקור לצורכי טיפול שורש ,טיפולי שורש הם היום הרבה פחות מפחידים והרבה יותר נעימים ,הם כמעט לא גורמים לכאבים לאחר סוף הטיפול ובמהלכו, טכניקת טיפולי שורש היא כיום מאוד אפקטיבית במלחמה שלנו  בעששת ובדלקות, פעם כאשר נתקלו בבעיות עששת או בדלקות חריפות היו פותרים את הבעיה על ידי עקירה של אותה שן בעייתית , כיום טיפולי שורש מאפשרים טיפול יסודי ומעמיק בשן ,הטכניקות החדשות , הכלים המשוכללים, והתרופות החדשות יחסית מאפשרים כניסה עד לעומקי השן וטיפול אינטנסיבי המחלה .

עששת שמתגלה בשן גורמת לחיידקים ולפגיעה במוך השן ,אותו חלק חשוב כולל בתוכו את עצביי השן וכלי הדם שזורמים לשן, לאחר בדיקת רופא שיניים הוא יפנה אותנו לצילום רנטגן שבו יוכל רופא השיניים לזהות את הבעיה ויחליט באיזה אופן יטפל בו.

גם אחרי שנמצאה עששת בשן לא תמיד יהיה הצורך בטיפול שורש ,טיפולי שורש הם באים בחשבון לפי עומק אותה עששת בשן, רק לאחר מכן ואחרי שבחן לעומק את הדברים יחליט רופא השיניים אם יש צורך בטיפול שורש.

 

שלבי טיפולי שורש

שלב ראשון פותחים את השן מפלסים דרך אל אותה עששת ומנקים אותה בצורה יסודית,אחרי השלב הזה מגיעים אל מוך השן, חשוב מאוד לנקות ולעצב את אותן תעלות שמובילות אל השורש של השן, בעזרת אותם כלים עדינים ומיוחדים והותאמו בדיוק לסוג כזה של טיפול ,רופא השיניים ינקה ויחטא את המקום ויחדיר פנימה תרופות מתאימות.

שלב הבא הוא בסתימה של המקום ומילויו בחומר שתפקידו הוא למנוע כניסת חיידקים ומזיקים אל תוך שורש השן, אחרי שהכל סגור ניתן להלביש כתר ולסיים את הטיפול, אנחנו נדאג שטיפולי שורש שמבוצעים במרפאה של ד”ר אילן אופק יעשו על ידי מיטב הרופאים שלנו שהוכשרו והתמחו בסוג כזה של טיפולי שורש.

חשוב לנו לתת לכל המטופלים שלנו הסבר מלא ומפורט לפני הטיפול על אופיו והמרכיבים שלו, אנו נדאג לכול הצרכים הנדרשים בטיפול שורש ,בגלל החשש שהוא מעלה בקרב המטופלים ,בין אם זה טיפול בחרדות או כול צורך אחר.

 

Testimonials


ד"ר אילן אופק היקר! המשוררת נעמי שמר כתבה על אנשים טובים שפגשה באמצע הדרך, אנשים טובים שיודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד! ואני, שאינני משורר, כותב שפגשתי רופא שיניים, רגיש מקצועי ואנושי שאיתו אפשר לצעוד מתחילת הדרך ועד סופה ובעקבות טיפולו המסור ניתן לסעוד! אני רוצה להודות לך על כך שטיפולך המסור בשיניי, מאפשר לי להמשיך לחייך ומביא אור לעיניי! תודה! ד"ר עידן מיליצ'ר

עידן מיליצ’ר

מטפל זוגי ומשפחתי, מרכז רפואי סוראסקי איכילוב

מגיע לו שאספר ואפרסם! אני אדם חרדתי מרופאים בכלל ורופאי שיניים בפרט, אבל מה לעשות... הגעתי למרפאת השיניים (דרך המלצה) עם כאב חזק, שלימים התברר כטיפול מורכב. נתחיל בכך שנתקלתי בצוות נעים הליכות, חייכן וברגע שנכנסתי היה כולו קשוב ומרוכז בי בנעימות ומקצועיות. אילן מצא דרך יצירתית ולא קונבציונאלית לפתור את הבעיה, התקדם בקצב שאני יכולה להכיל, ללא אגו (להבדיל מהרופא הקודם) ולבסוף מצא פתרון "מחוץ לקופסא". הרגשתי שהוא ראה אותי ולא את הכסף (נדיר גם למצוא כאלה). אז לסיכומו של דבר, רק רציתי לומר תודה מכל הלב! אירית בר צבי

אירית בר צבי

מנכ"לית, סאנוק הפקות אירועים

שלום ד"ר אילן אופק היקר! כמו שהספקת כבר להכיר אותי, יש לי פחד מובנה מטיפולי שיניים. בפעם האחרונה שהייתי אצלך לפני כמה שבועות, אמרת לי שאני זקוק בדחיפות לטיפול שורש. אבל כמובן דחיתי ודחיתי את הטיפול מתוך פחד וחרדה. היום כבר לא היתה ברירה ונאלצתי להגיע לעזרה ראשונה אצלכם. נכון, הטיפול כאב בעיקר בהתחלה אך נעשה מתוך רגישות ומקצועיות מיוחדת של הרופאה והשיננית שלכם. אני כעת בעבודה ומרגיש נפלא ללא שום כאב. לא חשבתי שכך אחוש כמה שעות לאחר הטיפול. תודה רבה, איו עליכם!

חיים דיקמן

מנהל בית פרוג