ד"ר אילן אופק

הרמת סינוס

הרמת סינוס

מהי הרמת סינוס? מתי מומלץ להשתמש בזה? את כל השאלות האלה שמעתם בוודאי באחד מהביקורים שלכם אצל רופא שיניים או של אחד מהקרובים שלכם, על שאלות אלה ואחרות ננסה ולו במעט לשפוך אור בכל מה שקשור להרמת סינוס.

ראשית כל חובה לציין שאת כל הטיפולים שבהם נדרשים הרמות סינוסים אנו מבצעים במקצועיות ובמיומנות רבה, צוות של רופאי שיניים שמתמחים בנושא יסבירו לכם ויתנו את כול המידע הנדרש לפני ואחרי הליך כזה של טיפול.

תהליך הרמת סינוס

כאשר ישנה נשירת שיניים בחלק העליון של הלסת , אובדן של השיניים שם עלול לגרום להגדלה של הסינוסים, במידה וייוצר מצב בו אנו נצטרך השתלת שתל בחלקו האחורי של הפה כלומר באזור השיניים הטוחנות , מצב זה יגרום אחריו צורך למלות את העצם הלסת על מנת שאותו השתל יצליח להחזיק מעמד ולהיות מספיק חזק ויציב , מילוי העצם הוא למעשה צריך ליצור מספיק גובה בשביל אותו השתל, בגולגולת ישנם מקומות שהם מן חללים שקשורים בצורה כזאת או אחרת לתהודת הקול שלנו ,אותם החללים נקראים סינוסים , הסינוסים האלה נמצאים מעל לשיניים האחוריות ,אותן השיניים שבהם נרצה לבצע השתלת שתל ובניה של שן חדשה,אזי במקרים מסוג זה שבהם אין מספיק עצם על מנת להחזיק את השתל רופא השיניים יבצע הרמת סינוס לצורכי אותו הליך,לאחר טיפול כזה של הרמת סינוס מומלץ  לא לאכול אוכל חם או לחלופין קר ,חשוב מאוד לשמור על ניקיון אזור הפה בכדי לשמור עד כמה שניתן מפני זיהומים, חשוב מאוד לא לקנח את האף בחוזקה או למשוך פנימה כי עלול להיווצר מצב שבו העצם שהושתלה עלולה לזוז.

כמובן שבכול הליך כירורגי כמו ההליך הזה כרוך בסיכונים מסוימים ובסיכויים לשיבושים,ישנם מצבים שבהם הגוף עלול לדחות את השתל ולכן המקרים כאלה לרוב רופא השיניים יוציא את אותו השתל וישתיל אחר ,חשוב מאוד לציין שבחירת האיש הנכון שיבצע את הרמת סינוס היא חשובה ביותר.

השתלת עצם

השתלת עצם ,מה שנשמע מעט מפחיד הוא למעשה כיום הליך די שכיח שבו שותלים עצם כתוספת לעצם הלסת הקיימת ובכך למעשה מעבים אותה ומאפשרים לביצוע פעולות נוספות כמו השתלת שתלים,ישנם מספר גורמים שעלולים לגרום לעיכובים בהשתלה כמון למשל אדם שמעשן או אדם שמרבה בשתיית אלכוהול ,מה שעלול לגרום לפגיעה באיכות העצם ומשם לאי יכולת או עיכוב מסוים בהשתלה, הפרמטר השלישי שפוגע באיכות העצם הוא כאמור עצם לסת נמוכה שהפתרון של בעיה זו הוא השתלת עצם חיצוני, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו כיום להתגבר על בעיית העצם הנמוכה בעזרת אותו ניתוח השתלת עצם, אותה עצם מדוברת שמושתלת היא לרוב עצם סינתטית מותאמת במיוחד לעניין זה ,יש מצבים שניתן להשתיל עצם שהגיע מתרומת איברים ועברה תהליך מסוים להתאמה לעצם הקיימת והכנה לשתל ,תהליך של החלמה מהליך זה הוא בדרך כלל תלוי במספר גורמים ,בין היתר לגיל של אותו אדם שעבר השתלת עצם יש משמעות מיוחדת ,משום שעם הגיל היכולת להחלים בקצב של אדם צעיר יותר נפגעת ,לכן יש חשיבות גם לאורח חייו של אותו מטופל, אדם שמרבה לעשן גורם לעצמו נזק בריאותי בלתי הפיך לעתים וגם פוגע בקצב החלמתו , חשוב לזכור שהליך כזה של כירורגיית הפה מצריך שמירה על ניקיון הפה בשלב שלאחר אותו ניתוח משום שנוצרת רגישות מסוימת האזור הפה ואי שמירה על היגיינה מתאימה עלולה לזהם את כול האזור ולגרום לדלקות ,שמשם הדרך לסיבוכים כאלה ואחרים היא מאוד קצרה ,לכן חשוב מאוד להקפיד על הוראות רופא השיניים.

Testimonials


ד"ר אילן אופק היקר! המשוררת נעמי שמר כתבה על אנשים טובים שפגשה באמצע הדרך, אנשים טובים שיודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד! ואני, שאינני משורר, כותב שפגשתי רופא שיניים, רגיש מקצועי ואנושי שאיתו אפשר לצעוד מתחילת הדרך ועד סופה ובעקבות טיפולו המסור ניתן לסעוד! אני רוצה להודות לך על כך שטיפולך המסור בשיניי, מאפשר לי להמשיך לחייך ומביא אור לעיניי! תודה! ד"ר עידן מיליצ'ר

עידן מיליצ’ר

מטפל זוגי ומשפחתי, מרכז רפואי סוראסקי איכילוב

מגיע לו שאספר ואפרסם! אני אדם חרדתי מרופאים בכלל ורופאי שיניים בפרט, אבל מה לעשות... הגעתי למרפאת השיניים (דרך המלצה) עם כאב חזק, שלימים התברר כטיפול מורכב. נתחיל בכך שנתקלתי בצוות נעים הליכות, חייכן וברגע שנכנסתי היה כולו קשוב ומרוכז בי בנעימות ומקצועיות. אילן מצא דרך יצירתית ולא קונבציונאלית לפתור את הבעיה, התקדם בקצב שאני יכולה להכיל, ללא אגו (להבדיל מהרופא הקודם) ולבסוף מצא פתרון "מחוץ לקופסא". הרגשתי שהוא ראה אותי ולא את הכסף (נדיר גם למצוא כאלה). אז לסיכומו של דבר, רק רציתי לומר תודה מכל הלב! אירית בר צבי

אירית בר צבי

מנכ"לית, סאנוק הפקות אירועים

שלום ד"ר אילן אופק היקר! כמו שהספקת כבר להכיר אותי, יש לי פחד מובנה מטיפולי שיניים. בפעם האחרונה שהייתי אצלך לפני כמה שבועות, אמרת לי שאני זקוק בדחיפות לטיפול שורש. אבל כמובן דחיתי ודחיתי את הטיפול מתוך פחד וחרדה. היום כבר לא היתה ברירה ונאלצתי להגיע לעזרה ראשונה אצלכם. נכון, הטיפול כאב בעיקר בהתחלה אך נעשה מתוך רגישות ומקצועיות מיוחדת של הרופאה והשיננית שלכם. אני כעת בעבודה ומרגיש נפלא ללא שום כאב. לא חשבתי שכך אחוש כמה שעות לאחר הטיפול. תודה רבה, איו עליכם!

חיים דיקמן

מנהל בית פרוג