ד"ר אילן אופק

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

אחת מהדרכים לשיניים לבנות וצחורות היא הלבנת שיניים, אותה שיטה ייחודית שגורמת לאנשים לפהק ולחייך בפה פעור, הצורך להלבין שיניים נגרם וחשף מספר בעיות רפואיות  שקיימות אצל אותו מטופל, בעיות אלו עלולות להיגרם כתוצאה ממספר גורמים מולדים או נרכשים עם השנים, שיניים יכולות לחשוף וללמד אותנו המון על אותו המטופל.

הלבנת שיניים, אותה צביעה של השיניים בחלק החיצוני שלו ובחלק הפנימי שלו מצריכות התייחסות אחרת,הצבע בחלק הפנימי של השן ,נוצר בעיקר התוצאה מגנטיקה, נטילת פלואוריד בגיל צעיר מאוד, כתוצאה מהגיל, מטראומה אפשרית,מחלות ילדות וכו’.

צבע שיניים בחלק החיצוני שלו נקבע בעיקר כתוצאה מעישון יתר או משתיית קפה מרובה, חיידקים יכולים לצבוע את השן בצבע שחור במצב כזה בחלק החיצוני של השן ניתן לעתים על ידי טיפול של שיננית או של רופא שיניים להחזיר את הצבע לצבעו המקורי.

פתרון הלבנת השיניים

בדרך כלל זהו פתרון די יעיל למקרים של שיניים שנצבעו עם השנים והפכו להיות לא אחידים במראם החיצוני והפנימי ישנם מקרים שבהם לא ניתן להלבין את השיניים משום שישנם בעיות שיניים שלא ניתנות להלבנה כמו במקרים של פלואורוזיס חמור(כתמים על השיניים שלא ניתנים להסרה), במקרים כאלה חשוב מאוד ללכת לרופא השיניים על מנת לפתור את הבעיה, במקרים מסוימים יפנה אתכם רופא השיניים לפתרונות חלופיים לבעיות צבע השן כמו לציפויי חרסינה למשל.

חשוב לדעת שלא כל אדם יכול לעבור הלבנת שיניים ,לפני שתעברו תהליך זה רופא השיניים יבדוק אתכם ,בין היתר יעשו הצילומים המתאימים, במקרים שיש מצב של עששת בדרגות חומרה כאלה או אחרות השיניים לא יולבנו.

הלבנת שיניים זהו הליך שניתן לבצע הן בבית על ידי ערכה מתאימה או במרפאת השיניים על ידי הרופא עצמו, הרופא המומחה ייתן לכם הסבר מדויק על אופן הלבנת השן ,במקרים של סתימות פתוחות לא ניתן יהיה להלבין בגלל מי החמצן.

תופעות לוואי קיימות בכול טיפול ובכול הליך רפואי וכזה הוא גם בהליך הלבנת השיניים, לעיתים אחרי הלבנת שיניים יש רגישות לקור או לחום, אם הרגישות לא עוברת או שיש תופעות אחרות כמו סדקים בשן מוטב לחזור לרופא.

 

 

הלבנת שיניים- לפני ואחרי

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Testimonials


ד"ר אילן אופק היקר! המשוררת נעמי שמר כתבה על אנשים טובים שפגשה באמצע הדרך, אנשים טובים שיודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד! ואני, שאינני משורר, כותב שפגשתי רופא שיניים, רגיש מקצועי ואנושי שאיתו אפשר לצעוד מתחילת הדרך ועד סופה ובעקבות טיפולו המסור ניתן לסעוד! אני רוצה להודות לך על כך שטיפולך המסור בשיניי, מאפשר לי להמשיך לחייך ומביא אור לעיניי! תודה! ד"ר עידן מיליצ'ר

עידן מיליצ’ר

מטפל זוגי ומשפחתי, מרכז רפואי סוראסקי איכילוב

מגיע לו שאספר ואפרסם! אני אדם חרדתי מרופאים בכלל ורופאי שיניים בפרט, אבל מה לעשות... הגעתי למרפאת השיניים (דרך המלצה) עם כאב חזק, שלימים התברר כטיפול מורכב. נתחיל בכך שנתקלתי בצוות נעים הליכות, חייכן וברגע שנכנסתי היה כולו קשוב ומרוכז בי בנעימות ומקצועיות. אילן מצא דרך יצירתית ולא קונבציונאלית לפתור את הבעיה, התקדם בקצב שאני יכולה להכיל, ללא אגו (להבדיל מהרופא הקודם) ולבסוף מצא פתרון "מחוץ לקופסא". הרגשתי שהוא ראה אותי ולא את הכסף (נדיר גם למצוא כאלה). אז לסיכומו של דבר, רק רציתי לומר תודה מכל הלב! אירית בר צבי

אירית בר צבי

מנכ"לית, סאנוק הפקות אירועים

שלום ד"ר אילן אופק היקר! כמו שהספקת כבר להכיר אותי, יש לי פחד מובנה מטיפולי שיניים. בפעם האחרונה שהייתי אצלך לפני כמה שבועות, אמרת לי שאני זקוק בדחיפות לטיפול שורש. אבל כמובן דחיתי ודחיתי את הטיפול מתוך פחד וחרדה. היום כבר לא היתה ברירה ונאלצתי להגיע לעזרה ראשונה אצלכם. נכון, הטיפול כאב בעיקר בהתחלה אך נעשה מתוך רגישות ומקצועיות מיוחדת של הרופאה והשיננית שלכם. אני כעת בעבודה ומרגיש נפלא ללא שום כאב. לא חשבתי שכך אחוש כמה שעות לאחר הטיפול. תודה רבה, איו עליכם!

חיים דיקמן

מנהל בית פרוג