ד"ר אילן אופק

אסתטיקה דנטלית

ציפויי חרסינה

השיניים שלנו חשובות מאוד למראה האסתטי, הרושם הראשוני שאותו אנו מקבלים על אותם האנשים שפגשנו לראשונה הוא על פי אותו מבט ראשוני ומה קולטת העין שלנו ואיך אנחנו מתרגמים את מה שאנו רואים.

שיניים לבנות מסודרות עם הפרופורציות הנכונות מעניקות את מה שנדרש על מנת שנזכה באותה התרשמות טובה מהצד שכנגד, ציפויי חרסינה תפקידם הוא לגרום לאותן השיניים להיות לבנות ולהסתיר את כול הכתמים והצטברו כתוצאה מעישון ,אכילה ,חשיפת יתר לאזורים בעלי זיהום אוויר גבוה ועוד.

אותו ציפוי חרסינה למעשה מסתיר את כול מחלות השיניים שלנו ובעזרתו אותם האנשים שהתביישו לחייך בפה מלא פתאום יגלו עולם ומלואו ,לעיתים בעזרת טיפול זה של ציפויי חרסינה ניתן יהיה להחזיר את איכות החיים, בטיפול אחד שמסתיר שיניים עקומות ופגומות ניתן לפתור הרבה בעיות.

כיצד מתבצע הליך של ציפויי חרסינה?

בבדיקה ראשונית אצל רופא השיניים תעשנה מספר מדידות והתאמות על מנת שניתן יהיה להלביש את אותו ציפויי חרסינה על השן בצורה המושלמת ביותר, לאחר המדידה הראשונית ילביש רופא השיניים את השן בציפוי זמני ולאחר מכן תתבצע הדבקה של ציפויי החרסינה.

יש מספר אלטרנטיבות על מנת להצליח להחזיר ולשמר את אסתטיקת הפה, כמה סוגים של  טכניקות שיעשו עבורכם את ההבדל: חרסינה פלדספארית שהיא ציפוי דק שלדף מתכת,חרסינה שמבוססת על זכוכית יצוקה, חרסינה מחוזקת באפיה של אבקה ומים ועוד.

חשוב מאוד לציין שציפויי חרסינה לפני גיל שמונה עשרה בערך עלול להיות בעייתי משהו אם אותו מתבגר עוד לא השלים את כול חשיפת שיניו , במקרה כזה ציפוי שנעשה מוקדם מידי עלול  להיות לא מתאים ויחשוף חלק מהשן המקורית ללא הציפוי, אבל בכול מקרה ניתן כן לבצע ציפויי  מוקדם יותר מהגיל המומלץ ובמקרה שנוצרת בעיה ניתן להחליף את אותו הציפוי.

כאשר יש אי התאמה בין השיניים העליונות לשיניים התחתונות לא ניתן יהיה לצפות את השיניים בחרסינה משום שהציפוי עלול להישבר וליפול המקרים כאלה מומלץ קודם כול לטפל בסגירת השיניים.

חשוב לנו שהמומחה שלנו יעשה בשבילכם את העבודה הטובה ביותר על מנת שלא יהיו תקלות ולצמצם עד כמה שניתן את הצורך בתיקונים.

 

ציפויי חרסינה – החיוך המושלם   

הטיפול קל , מהיר, ונעשה לרוב ב-2 מפגשים.

בעזרת ציפויי חרסינה או בשמם הלועזי ” למינייט” ניתן :

– לסגור מרווחים בשיניים – יעיל לאנשים המחפשים פתרון יעיל במקום יישור שיניים

– הלבנת שיניים – כיוון שהציפויים עשויים מחרסינה ניתן יהיה לבחור את הצבע הרצוי

– עיצוב צורת השן – שיניים קטנות במיוחד או צרות יקבלו ציפוי לצורה המורפולוגית הרצויה

– שינוי אורך השן – השלמת כותרות שבורות – כאשר אין אפשרות לתקן עם שחזור

– העלמת פגמים וכתמים בשיניים – כאשר בשיניים אלו אין אפשרות להלבין

הציפויים נעשים במעבדת שיניים מורשית אחת מהמעבדות המובילות בתחום בארץ , תוך שימוש בחומרי חרסינה ביו-קומפטבילים כלומר שאינם מזיקים לרקמות האדם , על ידי מדידה מדויקת של הרופא  במרפאת השיניים .

 

ציפויי חרסינה

 

                    Gallery19

כתרי חרסינה

בניית כתר לשן הוא תהליך שלא מלווה בכאב, המרפאת השיניים של ד”ר אילן אופק יש את כל הידע הנרחב והניסיון ליצור ולבנות וכמובן להרכיב את אותם הכתרים למבנה יפה ואסתטי של השן ,במרפאתנו המרווחת והנעימה באווירה של בוטיק יוקרתי אנו נבצע עבורכם את אותם טיפולי השיניים הנדרשים על מנת ליצור עבורכם איכות חיים טובה ונעימה.

כתרים משמשים מן ציפויי שבה במקום אותה השן המטופלת ,תחליף זה לשן יותאם ויבנה על ידי צוות המומחים שלנו, כתרים ניתנים להרכבה רק על פני שן אשר במצבה היא עדיין ניתנת לשיקום, אך חשוב לזכור  כתר  הוא טוב עבור שן שבירה שלא תוכל לעמוד בעומס שנוצר על ידי נעילת הלסתות לאורך הרבה זמן, שיניים לאורך הזמן עלולים להישבר ולהיסדק,כתוצאה מעששת או יותר מידי סתימות או טיפול שורש שעלול ליצור דפנות שן דקות מידי ושבירות.

לעיתים תפקיד הכתר הוא רק ליצור מן התאמה לשן הנגדית המצב שבו יש חוסר התאמה ויוצר אי נוחות שלאורך זמן עלול לגרום לנזק גדול יותר, כתרים לעיתים מרכיבים כסוג של הקדמה לטיפול משמעותי יותר כמו שתלים למשל, כמו כן במקרים של צורך אסתטי מורכב אותו הכתר ונותן מראה יפה יותר לשן.

שלבים בבניית כתרים

כפי שנאמר כתרים אינם הליך שמלווה בכאב , רופא יבדוק את המטופל ,את מצב בריאותו הכללית ואת מצב השן באופן ספציפי ,לאחר הבדיקה תינתן הדיאגנוזה המתאימה אם אכן זקוק אותו המטופל לכתר.

בדרך כלל הליך כזה מצריך הרדמה מקומית, ישנם מקרים בהם אין צורך בהרדמה ,זה במצב בו אין לאותה שן חיים ואין רגש באותו המקום,לאחר מכן על ידי השחזה מצמצמים את עובי השן ומלבישים כתר זמני עד שיהיה מוכן הכתר הקבוע, מבחינה אסתטית ההליך הזה הוא חשוב אך לא רק, בהרכבת כתרים זמניים אנו למעשה לומדים על התגובה והרגישות של החניכיים.

אחרי לקיחת המידות המדויקות של השן בעזרת תבנית מיוחדת אנו מתאימים את כול המרכיבים של השן שזה כולל צבע וצורה, לאחר מכן מתקבל מהמעבדה אותו הכתר, לאחר ניקויי המקום ויבושו מולבש הכתר.

סיום התהליך של הרכבת הכתר הוא רק לאחר שאנו מקבלים את הפידבקים החיוביים מהמטופל.

כתרים

 

                   

כתר קדמי עליון                                                                    שיקום כתר קדמי

 

Gallery16                    Gallery8

שיקום כתר קדמי עליון                                                         שיקום כתר קדמי תחתון

 

שיקום כתרים

 

חדש!!!!!

טכנולוגייה מהפכנית להכנת ציפויים בהתאמה אישית!

  • חסכון ניכר בזמן הטיפול
  • ניתן לראות איך תיראה השן בסיום הטיפול.

 

 

 

 

Testimonials


ד"ר אילן אופק היקר! המשוררת נעמי שמר כתבה על אנשים טובים שפגשה באמצע הדרך, אנשים טובים שיודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד! ואני, שאינני משורר, כותב שפגשתי רופא שיניים, רגיש מקצועי ואנושי שאיתו אפשר לצעוד מתחילת הדרך ועד סופה ובעקבות טיפולו המסור ניתן לסעוד! אני רוצה להודות לך על כך שטיפולך המסור בשיניי, מאפשר לי להמשיך לחייך ומביא אור לעיניי! תודה! ד"ר עידן מיליצ'ר

עידן מיליצ’ר

מטפל זוגי ומשפחתי, מרכז רפואי סוראסקי איכילוב

מגיע לו שאספר ואפרסם! אני אדם חרדתי מרופאים בכלל ורופאי שיניים בפרט, אבל מה לעשות... הגעתי למרפאת השיניים (דרך המלצה) עם כאב חזק, שלימים התברר כטיפול מורכב. נתחיל בכך שנתקלתי בצוות נעים הליכות, חייכן וברגע שנכנסתי היה כולו קשוב ומרוכז בי בנעימות ומקצועיות. אילן מצא דרך יצירתית ולא קונבציונאלית לפתור את הבעיה, התקדם בקצב שאני יכולה להכיל, ללא אגו (להבדיל מהרופא הקודם) ולבסוף מצא פתרון "מחוץ לקופסא". הרגשתי שהוא ראה אותי ולא את הכסף (נדיר גם למצוא כאלה). אז לסיכומו של דבר, רק רציתי לומר תודה מכל הלב! אירית בר צבי

אירית בר צבי

מנכ"לית, סאנוק הפקות אירועים

שלום ד"ר אילן אופק היקר! כמו שהספקת כבר להכיר אותי, יש לי פחד מובנה מטיפולי שיניים. בפעם האחרונה שהייתי אצלך לפני כמה שבועות, אמרת לי שאני זקוק בדחיפות לטיפול שורש. אבל כמובן דחיתי ודחיתי את הטיפול מתוך פחד וחרדה. היום כבר לא היתה ברירה ונאלצתי להגיע לעזרה ראשונה אצלכם. נכון, הטיפול כאב בעיקר בהתחלה אך נעשה מתוך רגישות ומקצועיות מיוחדת של הרופאה והשיננית שלכם. אני כעת בעבודה ומרגיש נפלא ללא שום כאב. לא חשבתי שכך אחוש כמה שעות לאחר הטיפול. תודה רבה, איו עליכם!

חיים דיקמן

מנהל בית פרוג