ד"ר אילן אופק

כתרי חרסינה – אימפרס E-MAX

כתרי חרסינה – אימפרס E-MAX  

כתר זה מבחינת אסתטיקה הוא בין המובילים ביותר

כתר אימפרס הוא סוג של כתר ללא מתכת העשוי מחרסינה בלבד .

בתהליך עשיית כתר זה הוא עובר דחיסה ומעובד בתנאי לחץ גבוהים , המבנה עשוי כולו מחרסינה או משילוב של חרסינה וחומרים קרמיים או זכוכית.

בכתר זה אפשר לדמות בצורה יעילה את צורת השן המקורית ולהעניק לחיוך מראה אסתטי באופן מיטבי

כתר זה נחשב אסתטי ברמה גבוהה מאוד ויש בו שילוב של קירות דקים עם עמידות גבוהה לשבירה .

כתר מסוג זה ניתן לעשות במקרים מסוימים ולא בכל מקרה זאת כמובן לפי דעתו  של רופא השיניים כאשר השימוש הוא בעיקר בשיניים קדמיות .

שקיפות החומר מהווה יתרונות וחסרונות גם יחד , וכן גם עלות הכתר גבוהה בהשוואה לכתרים אחרים וזאת בין היתר בשל המיומנות הגבוהה הנדרשת הן מצד רופא השיניים והן מצד טכנאי המעבדה .

יתרונו הבולט של כתר זה הינה שקיפותו ודקותו המהווים התאמה לשיניים קדמיות אשר בקצה שלהן שקופות .

לחלקנו שיניים קדמיות עם סיומת שקופה ולכן לא כל כתר יתאים למצב זה , כתרי אימפרס נותנים את המענה האידיאלי למצבים מסוג זה ועולים מבחינת אסתטית הרבה יותר מאשר כתרי חרסינה או זירקוניה

כתר זה מעט פחות חזק מכתרי זירקוניה אך עקב התאמתו לשיניים קדמיות אין צורך בחוזק ממשי כי בשיניים אלו מופעלים פחות כוחות לעיסה ולכן מצב זה מתאזן .

 

סתימות, שחזורי חרסינה, ציפויי חרסינה, כתרי חרסינה ללא מתכת

כתרי חרסינה

כתרים נועדו לספק מראה של שן בריאה ושלמה ,ניתן את אותם הכתרים להלביש על שן שיש לה סיכוי כל שהוא להישאר בחיים , שיניים שנפגעו כתוצאה מהזדקנות השן או כתוצאה מחיים לא בריאים עבור שיניים ,כמו עישון או שתייה מרובה של קפה, חשיפת יתר לזיהום אוויר, מה שגורם לפגיעה בשן וכתוצאה מכך אנו נזקקים לטיפולים מסוגים שונים כמו טיפול שורש לצורך העניין.

טיפול שורש מחליש את קירות השן על ידי כך שיש צורך לגרד את דופן השן מהחלק הפנימי שלו ובעצם כך השן נחלשת ,עם הזמן יש סיכוי רב שאותה השן תישבר או תיסדק על נעילה וסגירה של הלסתות .

עקב כך נדרש כתר ,כתרי חרסינה הם למעשה הכתרים המועדפים על מנת לרכוש צבע אחיד ויפה,וצורה מושלמת של שן בריאה ואסתטית, אותו החיוך שהלך ונעלם עם השנים בגלל חזית פנים לא אסתטית יכולה לעבור שדרוג משמעותי עם הרכבתן של כתרי החרסינה.

היתרון של כתרי החרסינה על פני צורות אחרות , ניסיונות או שיטות אחרות של מתן צורה אחידה וראויה לשן הוא בכך שניתן להתאים את הצבע הרצוי ובהתאמה לכול מכלול השיניים שבפה בצורה יוצאת מגדר הרגיל ,הרבה יותר טוב מאשר בשיטת הלבנת השיניים למשל.

תהליך התאמת כתרי חרסינה

במרפאתו של ד”ר אילן אופק עובד צוות של רופאים בעלי ידע וניסיון רב בכול הקשור לבניית כתרי חרסינה וההתאמה המושלמת שלהן לכל מטופל ומטופל, רבים מאותם מטופלים מאושרים יכולים להעיד בחיוך רחב מלא בשיניים בריאות ויפות על השירות המסור והמקצועי אותו קיבלו במרפאתנו.

תהליך זה מצריך מאיתנו המון סבלנות ויכולת, על מנת להתאים את כתרי החרסינה לכול מטופל לפי צורתו ולפי תיאום מלא לצבע שלו, לאחר שרופא בדק ומצא שאכן אותו מטופל מבחינה רפואית מתאים להרכבת כתר חרסינה,תישלח התבנית של מבנה השיניים שלו ויבנה לו אצל אותו טכנאי שיניים שעובד בתיאום מלא איתנו ,כתרי חרסינה מתאימים.

התהליך יסתיים כאשר השיניים יושחזו ינוקו ויולבשו עליהם אותם הכתרים ,לא לפני שאותו פציינט ירגיש טוב ונוח עם שיניו החדשות.


מאמרים מקצועיים